facebook

Atrakcje

Krynica – Zdrój to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek uzdrowiskowych w Polsce. Niezależnie od pory roku i sposobu spędzania czasu – aktywnego lub rekreacyjnego – w Krynicy na pewno nie ma czasu na nudę. Krynica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko z ciekawą historią i tradycjami. To przede wszystkim idealne miejsce do aktywnego wypoczynku przez cały rok! Góry, stoki narciarskie, dzika przyroda, piękne widoki, które można podziwiać pieszo lub na rowerze, a także wiele innych atrakcji dla małych i dużych…Prezentujemy najważniejsze z nich.

 

SZLAKI TURYSTYCZNE

Rekreacyjne spacery i piesze wyprawy to jedna z największych atrakcji Beskidu Sądeckiego. W Krynicy i okolicach zostało wytyczonych wiele szlaków turystycznych, o różnym stopniu trudności. Propozycje dla siebie znajdą zarówno amatorzy, rodziny z dziećmi, jak również bardziej wprawieni miłośnicy górskich wędrówek.

Więcej o szlakach turystycznych

  

 

TRASY ROWEROWE

Lubicie spędzać czas na dwóch kółkach? Krynica-Zdrój jest miejscem idealnym dla Was! Malownicze trasy rowerowe w miasteczku i okolicach zaspokoją potrzeby początkujących i zawodowców. Emocje gwarantowane! Wybierz trasę dla siebie i zwiedzaj Krynicę na rowerze.

Opisy i mapy tras rowerowych

  

 

TRASY NARCIARSKIE

Historia sportów zimowych w Krynicy-Zdroju sięga początków XX w. Obecnie Krynica-Zdrój jest jednym z największych i najlepiej rozwijających się kurortów narciarskich w Polsce.  Jaworzyna Krynicka, Słotwiny, Tylicz, Wierchomla, a także stok narciarski w samym centrum miasta – tu każdy znajdzie miejsce do szusowania na miarę swoich możliwości.

Więcej na temat tras narciarskich

  

 

KOLEJ GONDOLOWA NA JAWORZYNĘ KRYNICKĄ

To jedna z największych atrakcji Krynicy-Zdroju, a jednocześnie najdłuższa i najbardziej nowoczesna kolej tego typu w Polsce. Podróż na szczyt Jaworzyny Krynickiej (trasa ma długość 2 211 metrów) trwa ok. 7 minut. Z sześcioosobowych wagoników rozciągają się piękne widoki na Beskid Sądecki. W gondolach można przewozić rowery, a zimą sprzęt narciarski.

Więcej na temat kolei gondolowej

  

 

KOLEJ LINOWA NA GÓRĘ PARKOWĄ

Ze stacji tuż obok krynickiego deptaku można wyruszyć na Górę Parkową. Podróż wagonikami, które poruszają się po torach trwa ok. 3 minut, a trasa ma długość ok. 650 m. Na szczycie Góry Parkowej czekają rynny, ślizgawki, zjeżdżalnia pontonowa, „czarodziejski dywan”, park linowy – to tylko niektóre z atrakcji!

Więcej na temat kolei linowej

  

 

WODY LECZNICZE I MINERALNE

To z nich Krynica-Zdrój słynie na całą Polskę. Zuber, Jan, Słotwinka, Józef, Mieczysław, Tadeusz….wody lecznicze z Krynicy potrafią zdziałać cuda! Ich niezwykłe właściwości docenił prof. Józef Dietl – jeden z twórców polskiej balneologii (wodolecznictwa). Tradycje uzdrowiskowe w Krynicy mają już ponad 200 lat, a miasto nadal przyciąga rzesze kuracjuszy nowoczesną bazą sanatoryjną.  

Przeczytaj więcej o wodach leczniczych i mineralnych

  

 

WYDARZENIA KULTURALNE

Krynica-Zdrój to nie tylko sport i turystyka aktywna. To także wydarzenia kulturalne na światowym poziomie. Co roku w wakacje do Krynicy zjeżdżają tłumy miłośników opery i operetki na jedyny w swoim rodzaju Festiwal im. Jana Kiepury.

Coraz większą popularnością cieszą się także wiosenne koncerty w odrestaurowanym wnętrzu Pijalni Głównej, organizowane pod hasłem „Krynica źródłem kultury”. Perfect, Lady Pank, Kult, Dżem, Enej, Hey, Ira, Happysad, Sylwia Grzeszczak, Lemon – na koncertach w Pijalni goszczą prawdziwe gwiazdy!

A jeśli komuś bliższy jest uzdrowiskowy klimat….polecamy koncerty Orkiestry Zdrojowej.

  

 

MUZEA

Najbardziej znane to Muzeum Nikifora – jednego z najwybitniejszych malarzy naiwnych na świecie, który żył i tworzył w Krynicy-Zdroju. Naprawdę nazywał się Epifian Drowniak i był Łemkiem. Jego talent został doceniony dopiero po jego śmierci.

Dużą popularnością cieszy się także Muzeum Zabawek – miejsce magiczne, w którym można obejrzeć zabawki od starożytności aż po lata 80. XX wieku. Teatrzyki, szopki, zabawki filmowe, lalki, militaria, klocki, zwierzęta…dają radość nie tylko dzieciom.

  

 

 Fot.: www.krynica-zdroj.pl  www.muzeum-zabawek.pl www.pkl.pl